Ostatnie wydarzenia - kliknij !

ostatnie wydarzenia

mps logo

SIŁA W NAS!

sila w nas1
 
SIŁA W NAS! Wspólna inicjatywa poznańskich miejskich instytucji kultury
Celem akcji jest zwrócenie uwagi na działalność miejskich jednostek kulturalnych w czasie pandemii. Mimo zamknięcia drzwi, instytucje żyją, utrzymują kontakt z odbiorcami i realizują szereg ciekawych, niejednokrotnie nowych zadań, dopasowując je do zastanej rzeczywistości.
Zależy nam w szczególności na tym, aby pokazać solidarność i moc poznańskich instytucji kultury, ponieważ każda z nich przez ostatnie miesiące zbudowała nowy program oraz wyznaczyła kolejne ścieżki dotarcia i komunikacji z odbiorcami.
Dodatkową wartością projektu jest ożywienie miejskiej przestrzeni. Chcemy nie tylko pokazać siłę miejskich instytucji kultury, lecz także wzmocnić więzi międzyludzkie, umieszczając na placu Wolności żywy, barwny, dodający otuchy napis SIŁA W NAS!. Nie możemy obiecać, że będzie dobrze, ale chcemy naszym hasłem powiedzieć, że mamy w sobie siłę, by przetrwać najtrudniejsze chwile.
Tak narodziła się inicjatywa SIŁA W NAS!, której koncepcja została zapoczątkowana na spotkaniu przedstawicieli wszystkich miejskich instytucji kultury z Poznania. W najbliższym czasie każda z nich ujawni swoje działania wspierające projekt.
Pragniemy zaznaczyć, że wzajemne wsparcie jednostek miejskich podkreślone zostanie nie tylko we wspólnej identyfikacji. Połączymy nasze oferty, by pokazać w jednym miejscu, jak wiele mamy do zaoferowania Poznaniankom i Poznaniakom. Każda z instytucji przejmie także na jeden dzień oficjalne profile Miasta na Instagramie oraz Facebooku - zaczynając od 3 stycznia 2021.
SIŁA W NAS! to oddolna inicjatywa piętnastu poznańskich instytucji kultury:
· Biblioteka Raczyńskich
· Centrum Kultury ZAMEK
· Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
· Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT
· Dom Kultury Stokrotka
· Estrada Poznańska
· Galeria Miejska Arsenał
· Muzeum Archeologiczne
· Poznański Chór Chłopięcy
· Teatr Animacji
· Teatr Muzyczny
· Teatr Ósmego Dnia
· Teatr Polski
· Wielkopolskie Muzeum Niepodległości
· Wydawnictwo Miejskie Posnania

logotyp Poznan

 

logo centrum TRAKT RGB

logo brama poznania ichot rgb

Estrada logo

iks

PSCH logo

© 2016 Dom Kultury Stokrotka