SIŁA W NAS - to wspólna inicjatywa poznańskich miejskich instytucji kultury, która ma na celu zwrócenie uwagi na to,
w jaki sposób funkcjonuje kultura w czasie pandemii.
Dodatkowym aspektem jest dodanie otuchy w tym trudnym czasie mieszkankom i mieszkańcom Poznania.
A oto zdjęcia naszych wtorkowych eksperymentów z widzialnością i niewidzialnością rzeczy w teatrze. Zdążyliśmy przygotować ze specjalnie zakupionych dla dzieci materiałów część rekwizytów oraz zamienić 1 krzesło w 10 innych niesamowitych historii, kontynuowaliśmy również przygodę z pracą z cieniami i światłem. Za nami próby do kameralnego wystawienia "Legendy o Rogalach" z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości.
W trudnych czasach pandemii zajęcia w naszym domu kultury odbywają się zgodnie z planem, wyłącznie w małych grupach
- zgodnie ze wszystkimi zasadami bezpieczeństwa.
Najważniejsze jednak, że nadal spotykamy się razem, a uczestnicy naszych zajęć mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności.
Zobaczcie jakie wspaniałe prace powstały w ostatnim czasie na zajęciach plastycznych pod opieką Pani Ewy Langer
We wrześniu został przeprowadzony kolejny remont w Domu Kultury. Tym razem dzięki wsparciu finansowym Rady Osiedla Kwiatowego udało się odnowić elewację budynku. Przy okazji wymieniono oświetlenie zewnętrzne budynku. Zlikwidowano stare lampy sodowe, a zamontowano energooszczędne lampy ledowe. Zlikwidowano gniazda os, naprawiono rynny oraz wyprofilowano spadek dachu nad salą widowiskową i nad budynkiem głównym, aby zapewnić właściwy odpływ wody. Wymieniono kratki wentylacyjne i odnowiono baner nad drzwiami wejściowymi.
Prace wykończeniowe jak i rewitalizację ogrodu udało się wykonać pomimo trudnego okresu pandemii. Wymagało to sporo zaangażowania i działań organizacyjnych jednak jesteśmy przekonani, że było warto !
W środę 23 września zaprosiliśmy na spotkanie autorskie z Panią Danutą Hukisz - pedagogiem i wychowawcą wielu pokoleń uczniów i przedszkolaków.
Swoje wieloletnie przemyślenia dotyczące wychowania zamieściła w książce pt: "Pomóż mi być dobrym dzieckiem".
Kolejne interesujące spotkanie w miłym, kameralnym gronie.
W ramach Narodowego Czytania - 5 września - na tarasie Biblioteki Raczyńskich usłyszeliśmy "Balladynę" Juliusza Słowackiego.
Fragmenty dramatu czytali zaproszeni przedstawiciele świata kultury, nauki i polityki.
Jak co roku również reprezentowaliśmy Dom Kultury "Stokrotka" i Osiedle Kwiatowe.
W sobotni wieczór wspólnie obejrzeliśmy kolejny świetny film pt. "Sędzia" w reż. Davida Dobkin'a.
Oprócz dobrego kina organizatorzy przygotowali dla widzów specjalną oprawę świetlną w ogrodzie, która tworzyła wyjątkowy magiczny klimat !
W piątek 18.09 o godz 19.30 odbędzie się już ostatni seans kina plenerowego w tym roku.
Tym razem zapraszamy na komediowy hit kina francuskiego pt: " Za jakie grzechy dobry Boże".
Autorami zdjęć są : Łukasz Gryko (5 pierwszych) oraz Grzegorz Dudek (4 kolejne)
W czasie kiedy w Domu Kultury zmuszeni zostaliśmy do zawieszenia zajęć, staraliśmy się możliwie najbardziej efektywnie wykorzystać cały ten okres. W tym roku pomimo trudności związanych z pandemią udało się przeprowadzić przetarg, wyłonić wykonawcę i zrealizować prace związane z rekultywacją naszego "Stokrotkowego" ogrodu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przeprowadzonych prac.
Koncert z okazji DNIA KOBIET pt. „Amore, Amore...” w wykonaniu: Eweliny Rajchel – śpiew, Piotra Kałużnego – piano i aranżacja oraz Piotra „Max'a” Wiśniewskiego – kontrabas. Przybyli goście usłyszeli piosenki o tematyce miłosnej z repertuaru artystów polskich, włoskich oraz największe przeboje Elvisa Presley’a
KONCERT CHARYTATYWNY dla Agnieszki Wagner w wykonaniu:
Paweł Jakub Wojtasiewicz – kontratenor sopranowy,pianista, pedagog,
Katarzyna Kujawa – akompaniament oraz wokaliści Prywatnego Studia Wokalnego WojArte
Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej w mistrzowskim wykonaniu !
Drugi tydzień ferii minął nam równie emocjonująco. Poniedziałek rozpoczęliśmy przedstawieniem teatralnym pt. „Złota kaczka”. We wtorek udaliśmy się na wycieczkę autokarową do Ogrodu Botanicznego na zajęcia edukacyjne pt. „Ptasia stołówka”, a po południu bawiliśmy się na warsztatach kulinarno-edukacyjne z dietetykiem „Od ziarenka do pizzerki”. W kolejnym dniu mieliśmy mnóstwo aktywności w ramach zajęć z fizjoterapeutką - "Zumba dla Smyka", a po południu wykonywaliśmy pachnące mydełka.
Ferie to czas zabaw i atrakcji. Jak co roku dokładamy starań, aby program ferii był ciekawy, atrakcyjny i kreatywny. Tradycyjnie rozpoczęliśmy balikiem dla najmłodszych pt. „Morskie szaleństwa piratów”, warsztatami kreatywno-rozwojowymi, warsztatami języka migowego i lepieniem z gliny. Miłośnicy Minecraft'a mieli sporo okazji nie tylko do zabawy ale i do nauki programowania. Nie mogło zabraknąć również zajęć tanecznych z Zumby, Turnieju Tenisa Stołowego i wycieczki do kina Helios - tym razem na film "Dr Dolittle". A od poniedziałku kolejne atrakcje...
Spotkanie z cyklu „Bezpieczny Senior” – pogadanką o bezpieczeństwie z Policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz "Jasełka Polskie” w wykonaniu dzieci z Przedszkola im. „Orlego Gniazda” z ul. Junikowskiej. Policjanci oraz dzieci złożyli również życzenia i podarowali upominki naszym seniorom. Miłe i wzruszające spotkanie.
Koncert noworoczno-musicalowy to kolejna okazja aby spotkać się z młodymi artystami Towarzystwa Muzycznego SCP oraz kursu wokalnego Vocalart Junior pod kierunkiem Barbary Tritt i Damiana Suchożebskiego. Przy foprtepianie wystąpiła Monika Jaguszewska. Nasi wykonawcy zdążyli nas już przyzwyczaić że ich koncerty są świetne. Nie inaczej było i tym razem !
Koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży sekcji muzycznej i teatralnej – vocal, skrzypce, gitara, pianino, klawesyn i dzwonki
BOŻONARODZENIOWY FESTIWAL MUZYCZNY- z cyklu POZNAŃSKIE KOLĘDOWANIE organizowany przez UMP i Poznański Chór Chłopięcy - występ zespołu „SENIORITKI”. Świetny występ z ciekawą oprawą i odrobina humoru bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności. Mamy nadzieję, że Panie odwiedzą "Stokrotkę" jeszcze nie raz !
Dzięki wygranemu projektowi w konkursie "Mikrogranty dla Seniorów", przygotowanego i sfinansowanego w całości ze środków budżetu UMP, nasi kochani Seniorzy mogli zorganizować świąteczne spotkanie. Wspólnie z naszym gościem Panią Magdaleną Pietrusik - Adamską dyrektorem Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych skosztowaliśmy wigilijnych potraw, złożyliśmy sobie życzenia i razem śpiewaliśmy kolędy. Kolejne ważne wydarzenie integrujące Seniorów !
Dnia 7 grudnia w gościnnych progach Domu Kultury "Stokrotka" spotkali się ludzie o wielkim sercu i przyjaciele Anity Biedrzyckiej, aby pomóc i wesprzeć w trudnej chorobie nowotworowej. Wystąpili wspaniali artyści, odbyła się licytacja , można było wykonać rodzinną sesję zdjęciową i skosztować domowych wypieków, a wspólnie z raperem Jackiem Mezo Mejerem zaśpiewaliśmy "... ważne,że potrafisz widzieć dobro". Podziękowania dla organizatorów i uczestników spotkania. Jesteście wspaniali !!!
Jak zawsze przedstawienie teatralne dla dzieci wykonaniu aktorów ze Studia Teatralnego „Krak-Art” zgromadziło liczną widownię - tym razem było to przedstawienie pt. "Świąteczna gorączka Olafa". Oczywiście w ten wyjątkowy dzień - 6 grudnia - nie mogło zabraknąć spotkania z Mikołajem, który obdarował dzieci słodkimi upominkami.
Koncert muzyczny pt: "Barwy Jesieni" w wykonaniu uczestników zajęć w DK Stokrotka: teatralnych- Teatr Cieni, muzycznych - Studio Piosenki oraz nauka gry na pianinie, gitarze i skrzypcach.Gratulacje dla młodych wykonawców i instruktorów.
Już po raz ósmy spotkaliśmy się na wspólnym czytaniu klasyki polskiej. W tym roku w ramach XIX Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra czytaliśmy LITERATURĘ SZLACHECKĄ z udziałem gości: prof. UAM dr hab. Jacka Kowalskiego i dyrektora festiwalu Przemysławem Basińskim. Oprawę muzyczną spotkania przygotowali Marcin Dęga i Szymon Tritt.
W piątkowe popołudnie (15.11) zaprosiliśmy mieszkańców na ciekawą prezentacje multimedialną i wspomnienia z wakacji Dawida Dominika Grzelaka pt: "Autostopem przez Europę".
Poznańska Jesień Gitarowa- VIII Konkurs dla gitarzystów amatorów, solistów i zespołów - od duetu do oktetu. Konkurs odbył się w kategoriach wiekowych do 11 lat, od 12-15 i powyżej 16 oraz zespoły. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 21 uczestników i wszystkim GRATULUJEMY!
Kolejne interaktywne przedstawienie teatralne które przygotowaliśmy dla dzieci pt: „Lodowa Kraina” przeniosło nas w bajkowy klimat nadchodzącej zimy !
Kolejne przedstawienie teatralne dla dzieci pt: „Czerwony Kapturek” w wykonaniu Studia Teatralnego „Krak-Art” zgromadziło wyjątkowo liczna widownię. Jak zwykle przedstawienie pełne było humoru, dobrej zabawy i zawierało ważne przesłanie.
KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ „CZTERY PORY ROKU” ANTONIO VIVALDI'ego – prof. Bartosz Bryła z zespołem wystapili w kościele parafialnym p.w. św. Jadwigi Śląskiej.
Ten wyjątkowy koncert odbył się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Poznania oraz Rady Osiedla Junikowo oraz Domu Kultury "Stokrotka"
Już po raz ósmy zorganizowaliśmy Jesienną Spartakiadę młodzieży niepełnosprawnej.
Uczestnikami były osoby z Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym - Środowiskowego Domu Samopomocy "Sokoły".
Zdobyte medale sprawiły wyjątkowo wiele radości.. i o to chodziło !!!
Kolejne spotkanie w ramach projektu Kwiatowe Mamy za nami.
Tym razem dzieci uczestniczyły w warsztatach sensorycznych w połączeniu z zabawami edukacyjnymi i nauką języka niemieckiego.
Przypominamy, że spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 10.30.
Serdecznie zapraszamy !!!!
27.09.2019 Warsztaty Rzemiosła Artystycznego dla młodzieży i dorosłych pt "HORTITERAPIA: Bukiety polne – kwiaty z łąki"
Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w układaniu kolorowych kompozycji z jesiennych liści i kwiatów. Poniżej kilka bukietów które powstały w czasie warsztatu.
Grono uczestniczących w naszym wspólnym projekcie "Kwiatowe Mamy" rozrasta się co bardzo nas cieszy !
Zapraszamy na kolejne spotkania w każdy wtorek o godz.10.30
Integracyjno - edukacyjne spotkania w ramach Klubu Mamy w Domu Kultury "Stokrotka" rozpoczęte !!! Dzieci wraz ze swoimi mamami, słuchając ciekawych piosenek, uczyły się rozpoznawania kolorów i ich nazewnictwa w języku angielskim. Chcemy wspierać rozwój dzieci poprzez zabawy sensoryczne, opowiadanie i tworzenie bajek dla maluchów oraz wspólną zabawę połączoną z edukacją językową. Serdecznie zapraszamy na kolejne ciekawe spotkania - każdy czwartek o godz. 10.30 w Domu Kultury "Stokrotka"
Nowy sezon kulturalny rozpoczęliśmy przedstawieniem Teatru Gili – Gili pt: „CZUŁY DOMEK” w wykonaniu - Igora Fijałkowskiego i Marcina Chomickiego - aktorów Teatru Animacji w Poznaniu. Po przedstawieniu aktorzy zaprosili naszą widownie do wspólnych wesołych tańców i zabaw animacyjnych.
Pomimo typowo jesiennej aury w biegu wzięło udział 128 uczestników.
Atmosfera jak zwykle była gorąca.
Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim którzy bawili się razem z nami serdecznie dziękujemy !
Wakacje w Poznaniu wcale nie muszą być nudne.. Przeciwnie.. mogą być bardzo ciekawe ! Za nami 3 turnus atrakcji przygotowany przez Dom Kultury Stokrotka podczas którego odbyły się warsztaty naukowe, warsztaty kulinarne, zwiedzanie Komendy Miejskiej Policji, zabawy w lasku Marcelińskim, warsztaty plastyczne - Letnie Pogotowie Sztuki na Cytadeli, wycieczki na kręgle, gokarty, warsztaty "magnesy plastyczne", programowanie z Minecraftem oraz wycieczka autokarowa do Ośrodka Sportowo - Rekreacyjnego ”IMPULS” w Puszczykowie na zajęcia survivalowe „MALI KOMANDOSI”.
II tydzień wakacji ze "Stokrotką" to moc kolejnych atrakcji. Tym razem bawiliśmy się na warsztatach mydlarskich wykonując pachnące mydełka, które dzieci mogły zabrać do domu, wypiekaliśmy jadło na zakwasie i uczestniczyliśmy w zabawach integracyjnych prowadzonych przez wojów ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Średniowiecznej. Odwiedziliśmy także Ogród ekologiczny w Wirach, wieżę widokową na Szachtach i bawiliśmy się na terenie lasku Marcelińskiego. Stałym punktem programu którego nie mogło zabraknąć było Letnie Pogotowie sztuki - tym razem na poznańskiej cytadeli, rejs stateczkiem wycieczkowym "Bajka" po Warcie, wakacyjny kurs tańca, programowanie z Minecraftem, zajęcia plastyczne, jazda na torze kartingowym. Tydzień zakończyliśmy wycieczka do Krainy Zabawy "Bogilu" koło Grodziska Wielkopolskiego.
Jak co roku wakacje ze "Stokrotką" to czas świetnej zabawy pełen wycieczek, gier i warsztatów. Podczas pierwszego tygodnia bawiliśmy się między innymi na pikniku owocowym w Ogrodzie Ekologicznym w Wirach, warsztatach plastycznych i wakacyjnym kursie tańca. Nie zabrakło również warsztatów w ramach Letniego Pogotowia Sztuki w Starym Browarze, gry terenowej w Bramie Poznania, programowania z Minecraftem i nauki jazdy na gokartach. Na zakończenie w piątek pojechaliśmy na wycieczkę do parku linowego "Cascader" w Kobylnicy. To był tydzień wypełniony wrażeniami !
Koncert Piosenek Polskich i Musicalowych
w wykonaniu studentów Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalneji
Towarzystwa Muzycznego Schola Cantorum Posnaniensis
podkierunkiem dr Barbary Tritt.. Jak zawsze świetne wykonanie !
Sezon kulturalny zakończyliśmy wernisażem i wystawą prac uczestników zajęć plastycznych w DK„Stokrotka” pt. „Radość tworzenia”
oraz występem solistek i solistów zajęć muzycznych.
Koncert Gitarowy w wykonaniu uczestników zajęć muzycznych Zenona Cioska
z udziałem gościa Tomasza Dziubińskiego znanego poznańskiego gitarzysty rock&roll'owego.
Finisaż i licytacja obrazów Jolanty Silskiej- Hałupki pt:„Wiosenne inspiracje” – Dochody z aukcji w całości przekazane zostaną na leczenie terapią protonową córki dr Agnieszki Wagner. Cieszymy się, że oprócz podziwiania pięknych prac, mogliśmy także włączyć się w akcję charytatywną !
Dnia 23 maja wystąpiła na naszej scenie utalentowana młodzież z Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina
oraz Szkoły Talentu pod kierunkiem prof. Tomasza Walczaka i Marcina Dęgi. Piękne utwory i wspaniałe wykonanie.
Integracyjna całodniowa wycieczka autokarowa z seniorami do Gospodarstwa Agroturystycznego. "Chata pod Żurawiem" k/ Nowego Tomyśla.
Nawet niska temperatura (ok. 10°C) nie popsuła humoru i pogody ducha naszym kochanym seniorom.
Rodzinne warsztaty " Decoupage- dekorowanie ozdobnych magnesów" zorganizowane w ramach VII Poznańskich Dni Rodziny.
Zadowoleni rodzice, szczęśliwe dzieci i wspaniałe prace wykonane pod kierunkiem p. Ewy Langer.
To kolejne przedstawienie dla dzieci wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art.
Tym razem poznawaliśmy przygody najsłynniejszego weterynarza dr Dolittle.
Jak zawsze nie zabrakło humoru, interakcji z naszymi młodymi widzami oraz morału płynącego z opowieści.
Mnóstwo dobrej zabawy !
Widowisko zostało przygotowane w ramach VII Poznańskich Dni Rodziny.
Wesołe animacje w wykonaniu Klubu Małego Muzyka „Art And Music”
Koncert Muzyczny pt: „Powitanie Wiosny” w wykonaniu uczestników zajęć muzycznych – piano, gitara, skrzypce,saksofon, wiolonczela i śpiew
Przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „Latający Kufer” –adaptacja baśni Hansa Christiana Andersena
w wykonaniu StudiaTeatralnego Krak-Art
8 marca to w naszym Domu Kultury dzień, który świętujemy szczególnie.
Tym razem ten miły wieczór wraz z naszymi Paniami spędziliśmy w towarzystwie świetnych artystów na koncercie pt. „Cała przyjemność po naszej stronie” w wykonaniu:
Piotr Należyty – śpiew
Sławomir Heinrychowski – klarnet i saksofon
Marcina Dęga - pianino
W programie pojawiły się znane polskie i światowe standardy muzyki klasycznej i rozrywkowej.
TEATR DLA NAJMŁODSZYCH to propozycja na przyjemne spędzenie popołudnia ze "STOKROTKĄ", ale także sposób aby przekazać dzieciom co jest ważne i jak należy się zachowywać. Tym razem zaprosiliśmy dzieci na przedstawienia teatralne pt: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” – adaptacja znane bajki braci Grimm w wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art
W drugim tygodniu ferii również nie zabrakło atrakcji. Rozpoczęliśmy przedstawieniem teatralnym pt. „Cyrk leśnych robaczków” w wykonaniu Studia Teatralnego „Krak-Art” z Krakowa i warsztatem z odczytywania sygnałów od naszych czworonożnych przyjaciół. Obejrzeliśmy także pokaz psich sztuczek. Byliśmy również w kinie "Helios" na naowych przygodach Asterixa i Obelixa i uczestniczyliśmy w warsztatach muzyczno-teatralno-plastycznych.
Ferie zimowe w „Stokrotce” to szczególny czas. Jak co roku na dni wolne od zajęć szkolnych przygotowujemy bogatą ofertę warsztatów, wycieczek i zabaw dla naszych uczestników. Dbamy aby było ciekawie i miło, aby nie zabrakło sportu, zajęć plastycznych i ruchowych, a oprócz sprawdzonych atrakcji odwiedzili nas nowi ciekawi goście. W tym roku I tydzień tradycyjnie rozpoczęliśmy Balikiem Karnawałowym dla najmłodszych, następnie udaliśmy się na wycieczkę autokarową do kina „Helios” na film pt. „Ralph - Demolka w internecie” a po południu bawiliśmy się na zajęciach muzyczno-ruchowych z wykorzystaniem instrumentów. Kolejnego dnia gościliśmy na torze kartingowym w Skórzewie gdzie uczyliśmy się jazdy gokartami. Czwartek minął nam w rytmie Zumby i warsztatów perkusyjnych z Marcinem Rauszem. Oczywiście nie zabrakło stałego punktu w naszym programie czyli Zimowego Pogotowia Sztuki – warsztatów plastycznych organizowanych przez Centrum Sztuki Dziecka.
Kolejny projekt realizowany przez DK to koncert " Kolędy Świata" w wykonaniu artystów Towarzystwa Muzycznego Schola Cantorium Posnaniesis w Poznaniu. Impreza odbywa się juz po raz kolejny i będzie gościć na stałe w naszym kalendarzu. Wysłuchaliśmy kolęd solowych oraz wielogłosowych aranżacji w wykonaniu uzdolnionej młodzieży, którą zawsze chętnie gościmy i wspieramy. Kierownictwo muzyczne: prof. Jadwiga Gałęska -Tritt, dr Barbara Tritt.
Fortepian - Szymon Tritt, Sławomir Belak
KONCERT NOWOROCZNY w wykonaniu dzieci i młodzieży sekcji muzycznej i tanecznej – vocal, skrzypce, gitara, pianino,
balet, zumba