Ostatnio dodane

20 września 2020
17 września 2020

Ostatnie wydarzenia - kliknij !

ostatnie wydarzenia

mps logo

Nowy ogród "Stokrotki"

ogrod5

W czasie kiedy w Domu Kultury zmuszeni zostaliśmy do zawieszenia  zajęć, staraliśmy się możliwie najbardziej efektywnie wykorzystać cały ten okres. W tym roku pomimo trudności związanych z pandemią udało się przeprowadzić przetarg, wyłonić wykonawcę i zrealizować prace związane z rekultywacją naszego "Stokrotkowego" ogrodu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przeprowadzonych prac.

 Przejście do sali widowiskowej oraz nieco dziki do tej pory ogród postanowiliśmy zamienić w przestrzeń użytkową dla mieszkańców osiedla i uczestników naszych zajeć.

ogrod

Teren w okół DK zamienił się w plac budowy. Pojawiły sie materiały, sprzęt i ekipa realizująca prace..

ogrod2

ogrod3

W przejściu, jak i w ogrodzie pojawiły sie stylowe ławki, została położona chroniąca przed chwastami agrowłókninę, nasadzono kwiaty, dosiano trawę a w pozostałe miejsca wysypano sosnową korę..

Poniżej zdjecia przed i po wykonaniu prac

zielen5

Rekultywacja ogródu to oczywiście nie tylko same prace wykonawcze. To wiele działań związanych z zabieganiem o przyznanie środków, nadzorem nad wykonaniem, odbiorem i  rozliczeniem dotacji.  Patrząc jednak na końcowy efekt jesteśmy przekonani, że nowa zreorganizowana przestrzeń będzie teraz w pełni wykorzystana. Na pewno w ciepłe dni będziemy prowadzić więcej zajęć na świeżym powietrzu, rodzice dzieci uczestniczących w zajeciach, a także inni mieszkańcy osiedla bedą mogli usiąć na ławeczkach poczekać i odpocząć w cieniu bzów i wiśni.
Staramy się aby otoczenie Domu Kultury  stawało się coraz bardziej przyjazne mieszkańcom, reprezentacyjne i aby wszyscy czuli się w nim dobrze. Dlatego mamy nadzieję że nowy ogródek będzie służył i cieszył Państwa tak jak nas !

 

logotyp Poznan

 

logo centrum TRAKT RGB

logo brama poznania ichot rgb

Estrada logo

iks

PSCH logo

© 2016 Dom Kultury Stokrotka